05-06-2020 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
Avrupanın iki yüzü
Selami Kurt

Türkiye, batının ikiyüzlü tutumu ve reva  görülen haksızlıkların karşısında dik durmanın onurunu yaşamaktadır. Almanya'nın müttefiki olduğu bir ülkeye uyguladığı insanlık dışı eylemler, yürütmüş olduğu politikalar anlaşılır gibi değil. Bu dalga dalga yayılıp Hollanda'nın sergilediği bir Türk Kadın bakana dünya da görülmemiş sinsi ve insanlıkla bağdaşmayan tavırlar, gerçek yüzlerini ortaya koymaktadır. Yıllardır teröre destek veren batının iki yüzlü politikası ne yazık ki, anlaşılır gibi değil. Uluslararası hukuk karşısında ülkeler kendi vatandaşlarını koruma ve kollama onlarla iyi ilişkiler kurma hakkına sahiptir. Demokrasiden dem vuran Hollanda'nın bir Türk kadın Bakana uyguladığı sınır dışı etme  eylemini nefretle kınıyoruz. Özgürlüğü kısıtlanmış, diplomatik dokunulmazlığı bulunan bir insanın karşısında korkmuşlar ürkmüşler ve alçakça bir tutum sergilemişler. Dış işleri bakanımızın uçağının hollanda hava limanına indirilmemiş olması utanç vericidir. Aynı eylemi biz yapmış olsaydık batının tavrı ayağa kalkmak olacaktı. Nato müttefiki olan batının bu saldırgan tutumuna sessiz kalması karşısında, natonun sorgulanmasını gerektirmektedir. Batı Türkiye'yi yalnızlaştırma politikası yapmaktadır. Amaç ülkemizin terörle mücadelesine engel olmaktır. Batı yıllardır ortadoğu da teröre destek vermekle ünlüdür son durum anlaşılıyor ki, bu tescillenmiştir. Türkiye terörle mücadelesini, onlar istemesede devam ettirecektir. Hollanda en büyük ayıbını Almanya ile ortak yapmıştır. Onlar ne kadar bozgunculuk, bölücülük yapsada, Türkiye bir  bütündür parçalanamaz, şimdi yapacağımız tek şey onurlu hareket edip, batının çirkin yüzünü dünya ya bilgi ve belgelerle anlatmak. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşımızın haklarını ve özgürlüklereni zaafa uğratmadan ekonomik varlıklarını korumak olmalıdır. Almanya ve Hollanda'nın bir nazi Faşist polikikası karşısında, onlara insanlık dersi vermek zorundadır. Türkiye'nin korkaklarla işi olamaz. İçişlerimize kimsenin karışma hakkı ve hukuku yoktur.  Avrupa devletleri terör örgütlerini barındırarak onları her türlü eylemlerinde kullanmaktadırlar. Ancak bunları insanlığı kalmayan ülkeler yapar. Almanya ve Hollanda gibi! Onların korkusu suriyeli göçmenlerin ülkelerine gelmesini önlemekti, ama biz insan olarak onları batının katliamlarına karşı ülkemizde barındırdık. Şimdi ise göçmenlerin gitmek istediği her yere kapılarımızı açıp göndermek,  batıyı korkutma  politikasını yapacağız.

ABD terör örgütü Pkk'yı  kanlı bir terör örgütü olarak ilan etmesine karşı pkk'nın suriye kolu PYD'yi terör örgütü olarak görmemesi  iki yüzlülüktür. Oysa Pyd de bir terör örgütü ve bu örgüte silah mühimat desteği veren bir ülkenin terör estirmesi dost değil, düşmanca bir tavırdır. Müttefik gördüğümüz ABD ortadoğu da yıllardır terör estirmekten başka ne yaptı? Özgürlük  insanlık dersiyle yola çıkıp milyonlarca insanı katledip, yok edip göçe zorladı sığınmacı hale getirdi  ve terör mensubu yetiştirdi. Biz  ABD gibi avrupa gibi esir kampları oluşturmadık, İnsanları dil, din, ırk ayrımına tabi tutmadık, Teröristlerle bir olmadık, Terörle yıllardır mücadele ediyoruz. "Medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavar" batının insanlıktan nasibi kalmadığı ortaya çıkmaktadır.

Bizim yapmamız gereken anlaşılmıştır ki; batının çirkin yüzüne tükürmek, Ülke genelinde kanunlar çerçevesinda protesto, kınama eylemleri gerçekleştirmek olmalıdır.  Zaten Liderlerimiz ve Hükümet mitingler yapmaktadır. Halk olarak sağı solu partili partisizi katılımları üst düzeye çıkarıp, milletçe batıyı kınayacağız protesto edeceğiz.

Peygamberimizin Mekke'de insanları irşad tebliğine başladığında mürşikler korkmuşlar paniğe kapılmışlardı.Mürşiklerden bir gurup Abdulmüttalibin yanına gelip, Hz.Muhammedin bu  tebliğden vazgeçmesini istediklerinde Abdulmüttalip "sizler korktunuz bir defada olsa Onu dinleseydiniz"demişti. Batı Türkiyeden korkmuştu. İslam'dan kormuştu, oysa islam sevgi barış ve Allahın dinidir.

Almanya ve Hollanda hükümetlerinin Türk Milletvekili ve Bakanlarına yapmış olduğu hukuksuz ve haksız insanlık dışı eylemlerini nefretle kınıyor, Türk Milletinin onurlu davranışını, batıya göstereceği insanlık dersini kendilerine rehber olarak alması belki; insanlığın ne olduğunu öğrenmelerine vesile olur.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-03-2017 09:00 - 1365 Okunma
Selami Kurt yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
ONLARI UYANIK SANIRSIN 11-04-2020 tarihinde eklendi
MAL VE SERVET 27-03-2020 tarihinde eklendi
Korono virüs 26-03-2020 tarihinde eklendi
GÜVERCİNİN GÖZYAŞLARI 22-03-2020 tarihinde eklendi
YAZIKLAR OLSUN 27-09-2019 tarihinde eklendi
MÜSLÜMAN OLMAK ŞEREFTİR 10-09-2017 tarihinde eklendi
KATAR KATMERLİ Mİ? 10-06-2017 tarihinde eklendi
Millet Hakimiyeti 15-04-2017 tarihinde eklendi
Muhsin YAZICIOĞLU-ÜŞÜYORUM 25-03-2017 tarihinde eklendi
Amerika katil! 17-03-2017 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
CumaTuncer
Okullarda Mesleki Kariyer
Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var
Selami Kurt
ONLARI UYANIK SANIRSIN
M.Akif CAN
Önce Elinizi, Sonra Dilinizi Dezenfekte Ediniz..
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Biz İstanbul’u bugün kaybetmedik
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
Sema Maraşlı
Evlilik nedir, ne değildir?
05-06-2020 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım
---