19-06-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
Hep Alavere ,Dalavere Nurdağılı Memet Hep Sen Nöbete Olmamalı..
M.Akif CAN

      2018   27. Dönem milletvekilliği seçimleri genelde ülkeme , özelde vatanı ve milleti için çalışmaya niyetli olan adaylarımıza Allah hayırlı ve uğurlu eylesin.

    7 den 70 e herkesten Heyacan elbette vardır,Adaylarda bu heyacan bir başkadır elbette.Seçim çalışmaları ve adayların vaat ve duruşları seçmen kitlesini elbette etkilemektedir.
    Burada bizim konumuz genelde tüm ulus ,özelde nurdağıdır.Gaziantep'in 2014 yerel seçimlerine
 göre seçmen sayısı:


-Araban    19.611
-İslahiye    41.611
-Karkamış   6.929
-Nizip        81.503
-Nurdağı   23.859
-Oğuzeli   18.266
-Şahinbey 484.663
-Şehitkamil 403.211
-Yavuzeli   12.206
-Toplam     1.091.859
     Yıllardır Nurdağında siyasete girenler genelde Belediye Başkanlığı için yarışırlardı.Milletvekilliği için adayımız olmamıştı geçmişte oldu ise'de ben hatırlamıyorum.
     9 ilçesi olan Gaziantep'in milletvekillerinin içinde bir Nurdağılı neden olmasın.Yıllardır islahiye tarafından temsil edilen nurdağına bu sefer hakkı olan vekillikteki sıralamayı benimsemesekte şimdiki sıralamayı verdiler şimdilik bunada şükür diyebiliyoruz.
    Burada lafı fazla uzatmaya gerek yoktur.Elimize geçen bu hakkımızı iyi değerlendirmek lazımdır.Herkesin siyasi fikri farklı olabilir.saygı göstermek herkesin görevidir (şiddet içerikli olmadığı sürece).Partili partisiz herkes nurdağı için adayımızı değerlendirirken memleketimize hayırlı olması dileğiyle tercihlerini duygusal olarak değilde akılcı bir yaklaşımla yapılmalıdır diye düşünüyorum.
     Nurdağılı biri vekil olduğu takdirde hizmet noktasında nurdağına katkısı olacaktır.
-Çarpık yapılaşmanın,
-Sanayisizleşmenin,
-Üretimsizliğin,
-İşsizliğin,tozun-dumanın,
-MYO.öğrenci ve bölüm sayısının kifayetsizliğine,belki bir nebze faydası olur.
     Nurdağılı olarak bizler üzerimize düşeni yapmamız lazım ki.Nurdağılı adaylarımızda Geldikleri yeri unutmadan,halka sırtını dönmeden,cebini ve aşiretini ön plana çıkarmadan,memleketin her bireyine ayrım yapmadan derdi ile dertlenmeli elinden geleni yapmalıdır,Bu bir fırsattır adayın şahsı için değil ilçemiz için!...
          Eğer Vekil(adı üzerinde) şunu iyi bilmeli ki ; oy zamanı Sırtını seçmenine dayayıp ta sonra da seçmeni ve memleketini unutması,halka tepeden bakarak ne oldum havasına giren ,kibirlenen biri, memlekete ve seçmene hatta kendi karakterine ihanet eder.Kendi karakterine ihanet eden şahsiyet herkese ihanet eder,İhanet edeceklerle peşinen konuşalım onlarla hangi makamda olurlarsa olsunlar muhatap olmayız.Onları yok hükmünde göreceğiz.
             Nurdağı ile bağını kesmeyen, dilinin ucuyla değil halkı yüreğiyle kucaklayan, toplumun her kesimine eşit mesafeden duran biri olarak görmek istiyoruz vekil adaylarımızı. Seçimden önce 1 ay seçimden sonra halka haydi bana eyvallah diyecek adayları Allah memleketimize nasip etmesin...
           Sadece kendi menfaati ve yakın erkanı için çalışan, bozulan bir vekilde istemiyoruz... vekil herkesin vekilidir, partizanlık yapmamalı ,öyle olmalı ,böyle bilinmeli. Kim bozulur derseniz: şahsiyetsiz, kişiliksiz, kimliksiz ve sürüngen hayatı yaşayıp (madden değil) sonradan görmeler bozulur... Ahlaklı, vefakar, dürüst, halk insanı Asil insanlar bozulmaz. Düşmez düşecek gibi olsa’da millet tutar kaldırır.
       Nurdağılı adaylarımızdan Sayın Yaşar ATILGAN okul arkadaşımdır. Tanıdığım kadarıyla kimseye yanlışını duymadım, ahlaken inandığımız şahsiyettir, halkımıza da yanlışının olacağını düşünmüyorum. Yanlış Yapan kendisine yapar. Bu zamana kadar Allah vekil dedik kimseye de yağdanlık olmadık,şakşakçılıkta yapmadık karakterimize zıt bir davranış şeklidir.Adaylarımıza da acizane tavsiyem her dönemin yağdanlıkları vardır bunları kendinizden uzak tutmazsanız halka uzak olursunuz.Dünya’yı kendi etrafınızdan dönüyor zannedersiniz.
………..
           Şu denilebilir Nurdağı’nın seçmen sayısı İslahiye’den az, bugüne kadar İslahiye’den hep aday çıktı derseniz, demeyin  yanılıyorsunuz derim.Bu bir nöbet değişimidir olaylara böyle bakılmalı hep alavere ,dalavere Nurdağılı memet hep sen nöbete olmamalı.
          Saygıdeğer Nurdağılı hemşerilerim İslahiye&Nurdağı birdir bunca yıl İslahiye’nin vekilliğine alışan Nurdağılılar olarak birazda İslahiye Nurdağı’na alışsın demek yanlış olmasa gerek.Yoksa Nurdağı İslahiye’nin kuması değil elbette,Nurdağı İslahiye’ye mahkummuş gibi algılanmamalı.iki ilçe birbirinin tamamlayıcısıdır Yıllardır Gaziantep'te Antepli olmayan belki de Gaziantep’i görmeyen o kadar çok kişi vekil hatta bakan oldu ki kimsede bir şey demedi.Çünkü Gaziantepli ;hizmete bakar ,memlekete kim hizmet ediyor onu takip eder,küçük hesapların içinde olmaz....
          Temsilde adalet mi dersiniz-eşitlik mi dersiniz onu bilmem yalnız bu sefer Nurdağılı vekilimizin olması İslahiye'ye bir şey kaybettirmez. Çünkü adayımız ayrım yapacak karakterde biri değildir.Ayrım yapanı ilk seçimde desteklemeyiz.Hiç kimse alemlere rahmet,bulunmaz hint kumaşı değildir.Nurdağılılar olarak hizmet etmeyen-edemeyenleri bir daha nurdağında vekil ve belediye başkanı veya muhtar olarak görmek istemiyoruz.Ayrıca sayın Şamil Tayyar beye hizmetlerinden dolayı teşekkürüde borç biliriz. 
            Saygı değer hemşerilerim Nurdağı ilçesi nüfusuna kayıtlı yakınan tanıdığımız Av.Yaşar ATILGAN ve Hemşerimiz 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Adayı Uzm. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan 'in  Nurdağı’na Hayırlar getirmesi Dileğiyle.

 

Ben yazarsam rahatsız olursunuz…

                  Sizi Rahatsız Etmeye geldim…

 

                   Selam ve dua ile

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-05-2018 19:04 - 693 Okunma
M.Akif CAN yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Siyaseten Gebe Kalanı Kürtaj Kurtarmaz. 22-04-2019 tarihinde eklendi
Bu makama neden talip olursunuz? 08-11-2018 tarihinde eklendi
Nurdağı'Hak Ettiğini Almalı 28-10-2018 tarihinde eklendi
Hep Alavere ,Dalavere Nurdağılı Memet Hep Sen Nöbete Olmamalı.. 27-05-2018 tarihinde eklendi
Nurdağın'da Şeytanın Bacağını Kim Kıracak… 08-03-2018 tarihinde eklendi
Sağlam kafamı,Sağlam Kalçamı? 30-09-2017 tarihinde eklendi
Nurdağı Meslek Yüksekokulu 26-09-2017 tarihinde eklendi
Hizmete Talip Olun ,Komisyona Değil 27-08-2017 tarihinde eklendi
Bu Bayram Anneler Çocuklarını 12-08-2015 tarihinde eklendi
Türk,Kürt Ayrımı... 05-07-2015 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
Selami Kurt
MÜSLÜMAN OLMAK ŞEREFTİR
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
M.Akif CAN
Siyaseten Gebe Kalanı Kürtaj Kurtarmaz.
Siz Olabilirsiniz
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Fabrika ayarlarına dönmek
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
Sema Maraşlı
Başörtülü Diktatörlerin Kur’an Karşıtı Çalışmaları
19-06-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım