06-10-2022 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
Kudüs için ne yapabiliriz?
Erdoğan Akın

Kudüs için ne yapabiliriz?

Güzel bir soru!...

Bu soru cümlesi " daha ne yapabiliriz?" şeklinde önümüze gelse idi, konuyu ilaveten algılar ve yeni argümanlar geliştirmemiz gerektiğini anlardık.

Ancak soru , "Ne yapabiliriz? olunca hazırlıksız, çaresiz, bilinmezlik ve arayış kokan bir soru cümlesi olarak beynimize yer etmekte.

Bu karmaşada biri de kalkıp "Ne yaptık ki?" diye ortaya bombavari bir soru atıverse, yandık!...Eminim o henüz patlamadan alınganlık yapıp hep birlikte patlarız,

Sahi ne Yaptık?

Marşlar-Ezgiler besteleyip hep beraber söylediğimiz doğrudur.Mitingler, eylemler, attığımız sloganlar ve Kudüs kokan nice Filistin geceleri, konferanslar...Anılarımızın en zarif köşesinde yer aldığını inkar etmemiz ne mümkün!?...

"Yanınızdayız!" mesajı taşıdığına inandığımız "Kudüs Turları" fedakarlıklarımız arasında.

Bir gün, on gün değil, yıllarca!..

Elbette bunlar olması ve yapılması gerekenlerdi.( Aman ha! hafife aldığım sanılmasın)

İyi de sonuç?

"Filistin, neredeyse haritadan silindi, Kudüs müslümanlara tatil edildi...

" Ne olacak şimdi? En azından yaşanılan bu kadim tecrübeyi belleklerimizde tutarak bu işin kendi coğrafya sınırlarımızda salt slogandan ibaret kalmamasının şart olduğunu idrak etmemiz gerekiyor.

Yapılış tarzı ile inananların sadece "gazını almak" tan öteye gitmeyecek mitinglerden, basın açıklamalarından kaçınmalıyız.Herkes yaptı, benim derneğim-vakfımda eksik kalmasın "iş olsun paşam" mantığıyla Kudüs'e ve Filistin'e fayda sağlamayacağını bilmeliyiz .

Aklı selim, pazarlıksız yüreğe sahip olanların yazdıklarıma hüsnü zan ile bakacaklarına kanaatim tamdır biiznillah... Yaşanılan acı tecrübeyi hep birlikte yaşadık,Ancak tablo Vahim!, Böyle olmuyor dostlar!...

Bir insani yardıma dahi tahammülü olmayan, masum insanlara mermilerle karşılık veren merhametsiz, vicdansız, kalleş, sapık, gücü ilah edinmiş, terörist bir düşmanla karşı karşıya olduğumuzu artık bilmek ve ona göre projeler üretip hayatın gündemine oturtmalıyız.

Düşmanımızı bilmiyor ve tanımıyoruz!

1967 den beri Filistinli kardeşlerimiz ve Mavi Marmara gemisinde Şehitlerimiz ve gazilerimiz, malesef en iyi tanıyanlarımız!.

Bu kadar da olmaz!, şeytanın aklına gelmeyecek planlı, programlı sinsi bir düşmanımız var!

Alah'a iftira eden, peygamberi yalanlayan, kitabını tahrif edip dünyevi menfaatlerine göre kitaplar yazan, kendi yazdıklarına dahi uymayan, Ahlaksız,Fitne tohumu saçıcı, dünyayı karanlığa çevirmek için herşeyi kendine mübah gören, yerleşimci, yayılmacı,işgalci,terörist ve zalim bir düşman!

KAHROLASI SİYONİST İSRAİL!...

Umursarmı, takarmı sandınız "kahrolsun israil" nidalarımızı!?..Suratına tükürsen yağmur yağıyor diye iltifat sayacak, izzet ve onuru hiçe sayan aşağıların aşağılısı bir düşman!... " Hey sevgili yazar bey! lütfen bize gazel okuma ,saadete gel" derseniz diyeceğim o ki;

-Velev ki, bizler müslümanız ve Kudüs'ü önemsiyoruz o vakit evvela " Kudüs bizim iç dünyamızda ne ifade ediyor?..Samimi olarak kendimizi sorgulamalı ve içselleştirmeliyiz. -Ettiğimiz duanın makbuliyetinin idrak ettiğimiz ölçüde olacağını unutmamalıyız.

Kudüs'ü fetheden ayağı öpülebi Selahaddin Eyyubi'ye selam olsun!

-Selahaddin'in davasına sevda çekmeden Selahaddin olunamayacağını ve "Selahaddin yürekliler" olmadan bir toplumun "yeni Selahaddinler" çıkaramayacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.

Boykot şart!

-Yaşadığımız coğrafyaların yöneticilerine, iş adamlarına "lanet siyonis israil'le her türlü Askeri-Ekonomik ilişkilerin kesilmesi konusunda oluşturulacak platform eliyle-diliyle usul dairesince taleplerde bulunmalı, takipçisi olmalıyız.

-Güvene dayalı anlayışların tek anlayacağı lisanın "güç" olduğu bilinciyle, taleplerin peşinde durulmalı, yerine getirilmediği takdirde "verilen desteğin kesileceği" fikrini muhataplara hissettirmeliyiz.

-Bu meyanda en iyi sloganın " kahrolsun israil" den ziyade "kahrolsun israil işbirlikçileri" olmalıdır. (önemli not: muhalif duygularla süreci kendi lehine siyasallaştırıp menfaat arayah asalak çevrelere kesinlikle platformlarda "sözcü hakkı" tanınmamalıdır.

-Zaruri ihtiyaçlarımız dahil, menfaatimize ters düşse dahi İsrail ve işbirlikçilerinin mallarına beleş sunulması halinde bile itibar etmememiz önem taşımakta ve Boykotlarımız sürekli olmalıdır.

-Filistin ve Kudüs ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmeli ve Şehirler "tek ses"olup platform insiyatifiyle provakatif tuzaklardan uzak hareket etmeliyiz.

-5-10 kişilik"şevk kıran-zayıf gösteren" basın açıklamalarından şiddetle kaçınmalıyız. -Kudüs, müsbet bir gündeme kavuşuncaya kadar Turizm odaklı

"kudüs turları"na kesinlikle katılmamalıyız.

-Mekke-Medine umre seyahatine gidecekler, Arap dünyasının Kudüs duyarsızlığına sitem işareti olarak umre ziyaretlerini bir müddet ertelemeliler.

Kudüs konusunda ihtilaflı çevrelerle dahi "vahdet" olabilme gayretini sarfetmek zorunda olduğumuzu unutmamalıyız.

-Dünya islam alimlerini göreve davet edip , alacakları istişare kararlarına şeksiz-şüphesiz uymalıyız.

-..............yız!

-..............yız!...

Velhasıl,

"Hak edene vaad edilmiş topraklar" siyonist israil tarafından gasbedilmiş olsada Alemlerin Rabbi olan Allah''ın buna rıza göstermeyeceğini bilmemiz "Alah'a güvenip" gaspçıların mutlaka def olup cehennemin dibine gidecekleri inancını diri tutmalı, ve bunu yüreğimizin en nadide köşesine yerleştirmeliyiz.

Rabbim,

İman ve amel bütünlüğü içerisinde " ümmet şuuru" ile hareket etmemizi bizlere nasip eylesin inşaallah!...

Acizane yazmaya çalıştıklarım

Filistin için!,

Kudüs için!,

İnsanlık için!,

Ahiretimiz için!..

Ve en önemlisi; Alemlerin Rabbi olan Allah için!... Kudüs Sevdalılarına Selam Olsun!... Erdoğan AKIN -

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
07-02-2020 10:20 - 1417 Okunma
Erdoğan Akın yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Üşüyorsak Sebebi Var 12-02-2020 tarihinde eklendi
Kudüs için ne yapabiliriz? 07-02-2020 tarihinde eklendi
Medet Ya Arabesk 06-02-2020 tarihinde eklendi
Küheylan Görünümlü Bir Eşek 20-01-2020 tarihinde eklendi
Abim bal gibi olur! 18-01-2020 tarihinde eklendi
İdealist Olanın vay Haline 17-01-2020 tarihinde eklendi
Yangın var!… 15-01-2020 tarihinde eklendi
Biz Böyle Değildik!… 14-01-2020 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
Ecz.Merve Kurulur
Kanser, Diyabet, Astım
CumaTuncer
Şehrin sokaklarında başı boş gezen
Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var
Selami Kurt
RUMELİ TÜRKÜLERİ VE ALİŞ'İN HİKAYESİ
M.Akif CAN
İnsan Kalabilmek
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
Sema Maraşlı
Karım Güçlü Olsun
06-10-2022 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım
---