05-06-2020 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
kurudere kültür dayanışma yardımlaşma derneği
Selami Kurt

nurdag haber: Sayın Başkan Kurudere kültür dayanışma yardımlaşma derneği ne zaman ve ne amaçla kuruldu?

Selami Kurt: Öncelikle Nurdağı Haber Yayın kuruluna bizleri de saflarına kattığı için teşekkür ediyorum.Kurudere kültür dayanışma yardımlaşma derneği 09.09.2014 yılında 8 kurucu üye tarafından kuruldu.Derneğimizin amacı: Milli ve manevi kültürümüzü geliştirmek üyelerimzle dayanışma içerisinde bilgi toplumuna ulaşmak gayesi amaçlamıştır.14.12.2014 tarihinde olagan genel kongresini yaparak yeni yönetim kurulu oluşturuldu.Yönetim Kurulu Başkanlığına sayın üyelerimiz bizleri tercih ettiler.Yönetim Kurulunu sizlere takdim edeyim. Dernek Yönetim kurulu Başkanı Selami KURT, Başkan yrd.Hasan ULU, sekreter Bekir Yılmaz, Sayman Mahallemiz Muhtarı Musa AKBULUT, Asil üye Nurdağı Belediyesinde Nikah Memuru Adem ÇELİK'ten oluşmaktadır. Yedek Üyelerimiz Reşit GÖKKAYA, Veli MENGİLLİ, Osman AKGÜL, Halil AKGÜL ve Musa KANALAN'dan, Denetim Kurulu Öğretmen Hüseyin AKTAŞ, Öğretmen M ehmet Ali KURULUR, Ramazan ER, Yedek Üyeler: Recep TÜKENMEZ, Oğuzhan ER, Mustafa KUŞ'tan oluşmaktadır.

Nurdağı haber:Kuruluşundan bugüne ne gibi etkinlik yaptınız?

Selami KURT:Kuruluşumuzdan bu güne öncelikle üyelerimizle onbeş günde bir veya ayda bir bilgilendirme toplantısı yaptık. Derneğimizin Tüzüğünü üyelerimize anlattık. Üyelerimizin görüş ve önerileri ulaşmak istediğimiz hedeflere klavuz oldu. İlk etkinliğimiz mevlid kandilinde mahalle halkı  ve üyelerimizin katılımıyla  mevlit özel proğramını gerçekleştirdik. Burada çocuklarımızı topluma kazandırmak adına onlara ayet ve hadis okuttuk. Daha sonra 8 mart dünya kadınlar gününü Kale sosyal tesislerinde büyük bir katılımla Belediye başkan Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM 'ın ve Belediye meclis üyelerinin katılımlarıya dünya kadınlar gününü kutladık. Burada da kadınlarımıza kadına verilen önem, peygamberin, kadınlar hakkındaki hadislerini okutarak onlarıda söz sahibi ettik.

Ayrıca yılbaşında Gençlerimize yönelik bir proğram gerçekleştirdik.Gençlerle çiğ köfte partisi.Amaç gençlerimizi sosyalleştirip onları kötü alışkanlıktan alı koymaktır.Yine Askere giden bir kardeşimiz için asker uğurlama gecesi düzenledik. Bu gün kardeşimzi uzman olarak TSK görev yapmaktadır.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma proğramı doğrultusunda Nurdağı Kullar kültür Merkezinde Şehitler Haftasında şehit yakınlarının ve halkımızın katılımyla terörle mücadelede şehit olan nurdağlı şehitlerimizi ve 1 dünya savaşından bu güne şehitlerimiz andık. Kuran okuttuk dua ettik.

Miraç kandilinde yine Mahalle halkımız ile üyelerimizin katılımlarıyla Kurudere Taziye evi bahçesinde miraç kandili etkinliğini kutladık.

Üyelerimizin yakınlarının vefatlarında cenaze yemeği veriyor, onların acısını paylaşarak katkıda bulunuyoruz.

Ramazan ayı içerisinde iftar yemekleri verdik. Mahallemizde ilk defa iftar yemeği etkinliğini gerçekleştirdik. Sonra üyelerimize mevlit ve iftar yemeklerini derneğimiz organizasyonu ile merkezimizde vermeye devam ediyoruz.

Nurdağı haber: Maşallah çok etkinlik düzenlemişsiniz? 

Derneğimizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü desteği ile 07-15 yaş gurubu çocuklarımıza zeka gelişimi satranç kursu verilmektedir.Kurs Öğretmeni Aydın KURT  eğitim proğramını hazırlayarak Halk Eğitimden onayını alarak kursumuz 11.07.2015 tarihinde başlamış 11.09.2015 sona erecektir. Bu konuda Milli Eğitim Müdürümüz Musa Bey'e ve Halk Eğitim Müdürümüz Zeki Bey'e teşekkür ediyoruz.

Selami KURT: Teşekkür ediyorum.Yayın Grubunuzun sayesinde biz de kendimizi tanıtmakta emeğiniz geçiyor.Gerek ramazan Tuncer,Gerek Ali koyuncu ve Gerekse Mehmet Akif CAN beylere sonsuz teşekkür ediyorum.Derneğimizle ilgili haberleri yayınlamaktasınız. Bizlere böylelikle destek oluyorsunuz. Derneğimiz yine Mevlit organizasyonlarını devam ettirmektedir. Halkımıza yardımcı oluyoruz.

Nurdağı haber:Sayın Başkan bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Selami KURT: Başta yayın Müdürünüze tüm Nurdagı haber çalışanlarına emeği geçenler yazarlarımıza ki, bizi de aranıza aldınız Derneğimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Teşekkür ediyorum.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
01-09-2015 23:50 - 1745 Okunma
Selami Kurt yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
ONLARI UYANIK SANIRSIN 11-04-2020 tarihinde eklendi
MAL VE SERVET 27-03-2020 tarihinde eklendi
Korono virüs 26-03-2020 tarihinde eklendi
GÜVERCİNİN GÖZYAŞLARI 22-03-2020 tarihinde eklendi
YAZIKLAR OLSUN 27-09-2019 tarihinde eklendi
MÜSLÜMAN OLMAK ŞEREFTİR 10-09-2017 tarihinde eklendi
KATAR KATMERLİ Mİ? 10-06-2017 tarihinde eklendi
Millet Hakimiyeti 15-04-2017 tarihinde eklendi
Muhsin YAZICIOĞLU-ÜŞÜYORUM 25-03-2017 tarihinde eklendi
Amerika katil! 17-03-2017 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
CumaTuncer
Okullarda Mesleki Kariyer
Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var
Selami Kurt
ONLARI UYANIK SANIRSIN
M.Akif CAN
Önce Elinizi, Sonra Dilinizi Dezenfekte Ediniz..
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Biz İstanbul’u bugün kaybetmedik
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
Sema Maraşlı
Evlilik nedir, ne değildir?
05-06-2020 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım
---